10 nejlepších letních pneumatik pro sportovní auta v roce 2021

Sportovní auta mají ve srovnání s normálními vozy silný motor a jsou náchylné k dynamické jízdě. Ne každá letní pneumatika vydrží vysoký tlak a pracuje efektivně na hranici svých možností.

Představujeme top 10 nejlepších letních pneumatik roku 2021 určených pro super sportovní auta. Jedná se o modely Extreme a Max Performance upravené ve velikostech od R19 do R21 a schopné poskytovat spolehlivé ovládání při ultravysokých rychlostech.

Bridgestone Potenza S001

Po dobu 8 let (od roku 2010 do roku 2018 až do vydání modelu Potenza 007A) byl tento model vlajkovou lodí řady sportovních pneumatik japonského výrobce. Letní pneumatika Bridgestone Potenza S001 má asymetrický dezén s výrazným vnějším ramenem pro spolehlivou boční stabilitu vozu, středovým průběžným žebrem pro směrovou stabilitu a širokými drážkami pro vysokou odolnost proti aquaplaningu. V mnoha testech vykazuje dobré vyvážené výsledky jak na suchu, tak na mokru a také dostává pozitivní recenze od odborníků. Perfektně se hodí pro milovníky rychlé a agresivní jízdy.

Bridgestone Potenza S001

Continental SportContact 6

Model Continental SportContact 6 byl vydán v roce 2015 a je umístěn jako U-UHP (Ultra-Ultra High Performance). Obdržel asymetrický design běhounu a kombinuje dva populární produkty německého koncernu: jednoduchý SportContact 5P a orientovaný na závodní dráhy - ContiForceContact. Takový koncept byl aplikován později v Continental PremiumContact 6. Aby byla zaručena spolehlivost a vysoký výkon při rychlosti až 350 km / h, použili inženýři «Aralon 350» - vrstvu nylonových přízí protkaných dvěma vrstvami aramidu, což je další vrstva ocelového pásu. Je skvělou volbou pro agresivní a rychlou jízdu od jednoho z lídrů na trhu s pneumatikami.

Continental SportContact 6

Dunlop SP Sport Maxx GT

Model anglického Dunlopu SP Sport Maxx GT (dnes patří americkému koncernu Goodyear) má asymetrický dezén, široké podélné drážky pro odolnost proti aquaplaingu a je vybrán jako původní tovární vybavení mnoha automobilů, jako jsou Volkswagen Golf, Škoda Octavia, Jaguar XJ a dalších. Jedná se o osvědčený a spolehlivý způsob bezpečné jízdy na suchém a mokrém asfaltu.

Dunlop SP Sport Maxx GT

Goodyear Eagle F1 SuperSport

Model Goodyear Eagle F1 SuperSport byl představen v letní sezóně 2019 a je základní verzí pro „pokročilejší“ verze, jako je Goodyear Eagle F1 SuperSport RS (nejbližší sportovním pneumatikám) a Goodyear Eagle F1 SuperSport K (střední verze). Během svého vývoje vzali inženýři v úvahu mnohaleté zkušenosti v automobilových závodech a poskytli mu asymetrický design běhounu se širokým vnějším ramenem, průběžným žebrem a hlubokými podélnými drážkami. Bočnice byly dodatečně zesíleny, což výrazně zlepšilo ovladatelnost, ale nemělo to negativní vliv na pohodlí. Ačkoli se taková třída letních pneumatik více orientuje na suchý asfalt, na mokré vozovce se společnost Goodyear také chová předvídatelně a bezpečně, a to díky použití tří různých gumových směsí.

Goodyear Eagle F1 SuperSport

Hankook Ventus S1 evo 3 K127

Novinka letní sezóny 2019 od jihokorejské značky Hankook, která v produktové řadě nahradila model Hankook K117. Pravidelně se účastní nezávislých testů, kde slušně konkuruje dražším značkám na suchém a mokrém asfaltu. Jednou z vlastností modelu Hankook Ventus S1 evo 3 K127 je složení gumové směsi „Aqua Pine“, která obsahuje rostlinné a borové oleje a zlepšuje přilnavost na mokré vozovce. Korejští inženýři dále věnovali velkou pozornost pevnosti letních pneumatik. Ve své konstrukci další výztužná vrstva z aramidových přízí, dvouvrstvý viskózový rám a ocelový pásový drát se zvýšenou pevností. To vše zvyšuje odolnost této letní pneumatiky a její spolehlivost při ultravysokých rychlostech.

Hankook Ventus S1 evo 3 K127

Kumho Ecsta PS91

Model z jiné jihokorejské značky Kumho vydaný v roce 2013, ale stále vyžaduje vysoké požadavky trhu. Letní pneumatika Kumho Ecsta PS91 patří do třídy Extreme Performance a je určena pro sportovní vozy. Poskytuje vyvážené průměrné výsledky na suchém a mokrém povrchu, a proto je ideální pro vysokorychlostní a dynamickou jízdu.

Kumho Ecsta PS91

Michelin Pilot Sport 4 S

Letní pneumatika 2017 od legendárního francouzského výrobce Michelin. Je logické předpokládat, že tento model nahradil nový produkt roku 2015 v produktové řadě - Michelin Pilot Sport 4, ale nestalo se tak. Tento model nahradil Michelin Pilot Super Sport - pneumatiku vyšší třídy určenou pro extrémní a rychlou jízdu. V testech nezávislé organizace TÜV SÜD objednaných společností Michelin vykazovala pneumatika kratší brzdnou dráhu na suché a mokré vozovce ve srovnání s jejími hlavními konkurenty, jako jsou Continental, Bridgestone a Goodyear.

Michelin Pilot Sport 4 S

Nokian PowerProof

Letní sezóna roku 2019 byla bohatá na nové produkty a Nokian Powerproof - jeden z nich, který v produktové řadě nahradil předchůdce Nokian zLine. Pneumatika využívá finskou patentovanou technologii Dual Zone Safety: asymetrický vzor běhounu je běžně rozdělen do dvou zón - Power Zone („zóna výkonu“), která je odpovědná za prvotřídní ovládání na suché trati, a Wet Safety Zone, která je zodpovědná za pokročilé odolnost vůči aquaplaningu a trakci na mokré vozovce. V testech model vykazuje vyvážené vysoké výsledky na suchém a mokrém povrchu, které nejsou horší než ostatní prémiové pneumatiky.

Nokian PowerProof

Pirelli P Zero PZ4

Vysokorychlostní letní pneumatika Pirelli s asymetrickým dezénem od italského výrobce, který navazuje na legendární řadu Pzero. Pneumatika poskytuje vynikající kvalitu spojení na suchém a mokrém asfaltu a je také používána jako automatická možnost pro mnoho supersportovních automobilů.

Pirelli P Zero PZ4

Vredestein Ultrac Vorti R

Letní pneumatika od nizozemského výrobce Vredestein určená pro agresivní a ultrarychlou jízdu ve výkonných automobilech. Konstrukce pneumatiky Vredestein Ultrac Vorti R je velmi podobná obvyklé pneumatice UHP Vredestein Ultrac Vorti: má stejný asymetrický dezén, centrální žebro a široké kanály pro odolnost proti aquaplaningu. Navíc je nemožné si nevšimnout výrazného vnějšího ramene, které poskytuje sebevědomé zatáčení a stabilní ovládání.

Vredestein Ultrac Vorti R